| CuteLittleKitty a întrebat:

Care este salariul unei vanzatoare pe ora?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania nu prea sa plateste pe ora si pe luna. Depinde unde si ce vinzi, dar ma indoiesc ca trece de 1000 ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 7-100 de lei lunar. Dar ..mai sunt si vanzatoare care castiga doar nu stiu cate procente din vanzare. 4% stiam, nu stiu daca s-a marit.

| GabrielaIoana a răspuns:

Pe luna un vanzator ia in medie 900 lei la o munca de 8 ore pe zi 6 zile din 7. Ar veni plata pe zi de 37, 5 lei, astfel ora de munca ar fi platita cu 4, 68 lei.