| Mihai_Lupu_1993 a întrebat:

Care stie un program cu care sa minez bitcoin

3 răspunsuri:
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Ca sa iti raspunda la intrebare, BTCMiner ar fi cel mai ok.
Totusi mai bine nu te obosesti, daca folosesti un singur PC care nu este super mega performant, (vorbim de i7 + gtx TI cel putin) nu castigi absolut nimic, chiar iesi in pierdere din moment ce te costa mai mult electricitatea sa tii calculatorul deschis decat primesti de pe urma minatului de bitcoins. Chiar si daca ai avea electricitatea gratuita, vorbim de maxim cativa centi pe luna de profit. Bitcoin Mining este efectiv numai cand este hostat intr-o tara cu costuri de electricitate foarte reduse si de firme mari care au cel putin 100 PC-uri.

| stefiioio a răspuns:

E complicat de minat dar e o alta altrnativa mai interesanta Bitcoin Bitconnect Ro- o pagina de Facebook mi-au explicat tot, lasa-le mesaj; stiu totul despre asta ( am impresia ca a fost un cont care s-a transformat de curand in pagina ) sper ca te-am ajutat!

| southpaw93 a răspuns:

Acum in 2017 nu mai ai nicio sansa sa minezi de acasa cu un simplu PC, complexitatea blocurile este pur si simplu imensa.
Dar sunt si alte moduri de a face bitcoin gratis, spre exemplu exista site-uri de tip "faucet"(robinet) unde iti faci cont gratis si in fiecare ora iti incerci norocul apasand un buton si tragand un numar de la 0 - 10000, in functie de numar castigi o cantitate de bitcoin in contul tau pe care ai sansa sa ii multiplici la ruleta.
De asemenea cu cat alegi mai multe numere in fiecare ora cu atat de inscrii la loteria saptamanala in care ai sansa sa castigi 1-2 bitcoin/saptamana, aici te poti imbogati pe gratis, numai sa ai noroc.
Site-ul este aici: https://freebitco.in/? r=10019585
Bafta multa!