| raducristian1 a întrebat:

Care sunt cele mai bune meserii din Romania? As vrea un top al meseriilor pe termen relativ lung, in Romania ( fara facultate ). Ma gandeam ca angajat in armata, insa este greu ( ma refer la probele si examenele periodics ). Multumesc

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice meserie este buna daca o stapanesti foarte bine.
Dar pentru asta trebuie sa cumulezi peste 10 ani experienta.

| Violleta2022 a răspuns:

Te referi sa fii soldat simplu?
Asta ti se pare a fii top meserii?

| Violleta2022 a răspuns:

Meseriis fara facultate: electrician, zugrav, constructor, tevar, lacatus, tinichigiu, mecanic, gunoier, gradinar, agricultor, padurar samd.
Ca angajat in armata, fara facultate, nu poti fii decat soldat sau caporal, unde toti subofiterii si ofiterii, te freaca toata ziua doar pe tine, ca ai gradul cel mai mic.

| DrGoogle a răspuns:

Daca ai bacul ai multe optiuni... poti sa dai la academie sau la subofiteri, la politie, jandarmerie, armata e mai prost platita.

| Roliii a răspuns:

Presedinte laughing

| techGuy a răspuns:

Este un top decent sper ca te ajuta sa fi mai lamurit in privinta asta.
http://bit.ly/2rMqfQj

| pankun a răspuns:

1 camatar
2 peste
3 prostituat/ă