| troleibuz a întrebat:

Care sunt cele mai originale idei de afaceri pe care le-ati auzit? Reale, nu fictive.

2 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Cultivarea de plante cu scopul utilizarii lor in reclame. Ce inseamna asta mai exact? Cultivau papadii, asteptau sa fie perfecte din punct de vedere estetic si le "lipeau" ca sa ramana asa sau le modificau ca sa arate perfect. Lucrul asta il faceau cu aproape orice fel de planta care este des utilizata si mi se pare o ideea foarte tare, insa acum cu AI ul nu o sa mai fie chiar atat de stralucita ideea.

| Drake21 a răspuns:

Incepi sa cumperi terenuri si le revinzi sau case le renovezi dupa le revinzi, dupa give upgrade construiesti direct case si le vinzi dupa construiesti blocuri si le vinzi