| diabolykull a întrebat:

Care sunt cele mai profitabile meserii, afaceri in urmatorii 5-10 ani, v-ati orienta intr-un anumit domeniu sau? In domeniul agriculturii se castiga bine? Dar peste hotar?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Depinde la ce hotar te referi: Romania nu are vecini unde merita sa mergi sa muncesti.
Medicina si IT sunt si vor fi inca mult timp cautate, la fel si specialistii militari. Agricultura poate fi rentabila numai daca iti permiti o investitie mare. Fara a glumi, pe viitor se vor cauta mult mai mult serviciile funebre.

3 răspunsuri:
| rotaruia a răspuns:

De obicei in inginerie se castiga foarte mult

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Domeniul IT si bancar. Va fin tot mai mare nevoie de acestea

| diabolykull explică:

Peste hotar, gen Germania, Danermarca. ce specializari sunt cautate in tarile dezvoltate?