| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un hectar de teren arabil extravilan in comuna Ileana?

Precizez ca e in camp departe de autostrada si cel care il are in arenda insista mult sa il cumpere el si imi ofera 17000 lei pe el si eu nu vreau.

E prea putin.

Macar 8000 de euro, totusi.

12 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Tu vrei 8000 euro pe hectar? Sunt cam zero sansele sa iei banii astia. Daca au vandut altii au avut un motiv - pamantul ala poate fi trecut usor in intravilan iar pretul lui va creste mult. Al tau daca e la dracu in praznic nu ti-l cumpara nimeni. Parerea mea e ca iti ofera mai mult decat face arendasul.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

9000 de fapt.

Deja am dat anunt.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Succes in cazul asta, chiar ai nevoie laughing

| alexbit90 a răspuns:

Mi se pare un pret mai mult decat bun ceea ce ti se ofera... 8000 este mult prea mult nu ma pricep foarte tare dar am cautat preturi vanzare si gasesti undeva pe la 1500 maxim 2000 euro pe hectar

| anonim_4396 explică (pentru alexbit90):

Si de asta in restul comunei se vand cu 1 euro mp hectarul?

Sa ma fraiereasca pe mine.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

1 EUR mp = 10.000 EUR ha. Discutam de Romania sau Elvetia aici?

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

De Ro!

Ia da o tura pe net si vezi ca se dau si cu 10 k ha.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

De la caz la caz. Asa mai degraba cumperi patru case cu livada de 5000 mp la 2500 EUR bucata deci sa iei hectarul cu totul... discutam totusi de arabil, nu de de-ala la 1 kilometru de periferia Bucurestiului, presupun. happy

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ia fa calculul si vezi ce profit iti iese pe an daca pui cartofi.

Nici nu mai vorbesc de tutun si alte nebunii.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca pui, DACA ploua. Daca il muncesti. DACA ai timp sa il muncesti. DACA nu esti un betzivan nenorocit si iti e mai comod sa furi de la altii, sa stai pe ajutoare sociale, si sa vinzi cum primesti ceva mostenire. La ce teren agricol are Romania, ar trebui sa fim toti milionari. Realitatea e cam alta...

| alexbit90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu stii ca restul de pe langa terenul tau asa au dat atunci acela este pretul corect happy sper sa reusesti.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Realitatea e ca se poate scoate profit mare daca stii acum.

Oricum cumpara cine mai are acolo in comuna ca doar nu vin de pe marte sa cumpere aici laughing

Treaba e ca nu pot sa dauieftin iar respectivul scoate banii pe care i-a dat pe pamantin juma de an.