| SkyEL a întrebat:

Cat ii costa pe cei de la Netflix sa puna un film nou aparut pe siteul lor si cum procedeaza?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se negociază cu producătorii in funcție de fiecare film / serial.

| johnnny123 a răspuns:

Multe dintre filmele de pe Netflix sunt producții proprii. Pentru restul cumpără drepturi de distribuire pe platforma lor sau fac diverse parteneriate.

Sumele exacte pe care le plătesc pentru un titlu nu sunt publice, dar pot varia de la câteva zeci de mii la milioane de dolari.