| imihaistoian a întrebat:

Cat iti ia PROVIDENT pe luna dobanda?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Depinde de suma imprumutata si de perioada de rambursare dar este foarte, foarte mult, am auzit pe cineva vorbind ca i-a iesit 70% dar u stiu suma si perioada de rambursare. au simulator pe site, gasesti aici http://www.provident.ro/pages/Intrebari-frecvente

| Vasy0105 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa te imprumuti

| rodionmax a răspuns:

Http://www.amz.ro/articole/cum-sa-faci-imprumut-la-provident. Dar intr-adevar este bine sa nu te imprumuti decat daca chiar nu ai incotro. Daca te descurci cu platile la banci te costa mai putin dar platesti comisioane la depuneri. Dobanzile sunt intre 22 si 39% dupa cum scrie in articolul de mai sus si mai platesti comisioane de administrare. Dar, ce iti scrie pe contract aia e, nu dai niciun cent in plus. Eu am avut trei imprumuturi la ei si probabil ca o sa-l fac si pe al patrulea anul acesta. Chiar daca am mai intarziat cu ratele cate o data nu iti pun nimic in plus ca la banca. Sunt scumpi dar sunt foarte ok!