| aitth a întrebat:

Cati vizitatori trebuie sa am pentru un site si de la ce nr de vizitatori incep sa fiu platit si cu cat?
Aceeasi intrebare si pentru un blog personal dar si facut hostat de alt site gen blogspot.

Răspuns Câştigător
| TuguiMihai a răspuns:

Nu conteaza.
Poti sa ai 10 000 vizitatori si sa nu monetizezi.
Trebue sa ai obrata de covesi cat mai mmare. ( daca vinzi un produs digital rata de coversie a vizitatorilor in clienti, daca ai reclame rata de cick )
Eu am ( 150eur ) mai demult pe un blog cu 30 vizitatori.
Contacteazama la tugui-mihai@hotmail.com si ai tot sprijinul meu.

2 răspunsuri:
| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Nene... Nu te plateste nimeni pentru vizitatorii pe care ii ai pe un anumit site sau ceva. Exista posibilitatea ca sa pui pe siteul tau anumite reclame de la diferite companii cum ar fi Google. Si acolo iti vor da ei tarifele. Acuma nu te astepta ca tu sa deschizi un site si apoi sa vina cineva la tine acasa sa iti dea niste bani. In plus mentinerea unui site nu este gratuita in caz ca nu stiai asta. Apoi blog este acelasi lucru numai ca aici ai posibilitatea pe blogspot sa iti faci un blog gratuit, apoi ai acolo program de reclama si ei iti spun acolo tarifele pentru reclamele pe care ti le dau fiecare. Apoi iti trebuie un card de credit pe care iti vei primi bani. Acum depinde si de cati vizitatori vei avea.

| aitth explică:

Stiu site-uri care castiga si fara ajutorul reclamelor cate 1000$ niste detalli despre acele siteuri cum reusesc?