| MihaiLihanceanu a întrebat:

Caut o agentie de publicitate pentru administrarea campaniilor Google AdWords. Va rog sa imi recomandati o firma buna

Răspuns Câştigător
| monicaserban94 a răspuns:

Initial am lansat o campanie cu supportul unui angajat Google. Bugetul era undeva la 200 EUR/luna. Timp de 2 luni, 0 vanzari. Am intrat la banuieli.
Intreband in stanga si in dreapta, mi-au fost recomandati baietii de la Optimpro.ro si am ramas surprins de cate probleme au gasit:

1. Directionarea anunturilor, desi bifat pe RO, anunturile dizufau global. Curios, nu?
2. Potrivirea cuvintelor cheie. Au depistat ca jumatate din buget plecau catre cuvinte sinonime dar nu ce vindeam eu. Daca potrivire nu, nimic nu e.
3. Anunturile cu bannere, aici partea si mai funny, 99% din clickuri erau din jocuri pentru copii. E practic imposibil sa nu dai click pe anunturi.

Concluzia, Lucrati cu o agentie sau un specialist independent AdWords daca vreti ca bugetul sa fie utilizat eficient si la maxim. Eu va recomand optimpro.ro, intrati pe site sa vedeti si preturi si ce altceva pot sa faca.

2 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

Www.prologue.ro stiu ca au clienti importanti din piata

| adinaTPU a răspuns:

Breeze Mobile - au fee mic si fac treaba buna, au tinut CPC-ul sub control (mentionat in contract), au experienta. Eu sunt multumita de ei. Am 2 agentii cu care lucrez - una pe SEO, una Adwords. La Adwords iti recomand Breeze.