| Mishusal a întrebat:

Ma ocup de administrarea blocului unde trebuie montat un interfon.
Ce firma imi recomandati?

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Interfonul reprezinta atat unitatea centrala(acumulator/distribuitor/clanta electromagnetica/cartela acces) cat si receptoarele particulare din fiecare apartament.

Deci unitatea va fi montata in interiorul scarii de acces iar terminalul ei la usa(exterior). Restul receptoarelor se vor monta(in functie de dorinta propietarului/locatarului) langa usa respectiva sau pe hol.

Cat despre ce firma... unde locuiesc beneficiarii/unde trebuie instalat? Ca asa va pot da o firma din Baicoi (Prahova)fara suparare sau Fierbinti (Ialomita).

| T4zu a răspuns:

Salut, am vazut la multe scari de bloc interfonul din imaginea linkului http://www.bizoo.ro/......loc-genway si pe langa faptul ca are un design frumos nu produce nici mult zgomot in exterior cand apelezi un locatar. Asta e parerea mea.