| Aruxandeipaul58 a întrebat:

Caut un job part time in Vaslui am 16 ani sunt elev si sunt dispus sa fac orice

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai sanse foarte mici sa gasesti ceva de munca acum, poate in primavara, pe la gradini, livezi samd.
Oricum, esti micut si nu prea sunt pozitii pentru tine, multi angajatori preferand sa nu angajeze minori, pentru care trebuie sa completeze mai multe hartii si sa asigure conditii speciale.

| gratargratar a răspuns:

Daca esti dispus sa faci orice, atunci baga-te si invata.
Daca mananci o bucata de mamaliga pe zi si un pic de branza, te ajungi. Ocupa-ti timpul cu invatatul (cititul) si nu o sa regreti mai tarziu. Acum cartile se gasesc peste tot, si bibliotecile sunt goale. Nu se mai poate nimeni plange ca nu poate invata sau ca n-are posibilitati. Lasa banii ca o sa vina mai tarziu.

| Pandhoraa a răspuns:

Poti incerca sa lucrezi de acasa ca operator interviu asistat de calculator dar vei avea nevoie de acordul scris al parintilor
http://www.mercury.ro/field-interviewers-other-collaborators/operator-cati/