| anonim_4396 a întrebat:

Ce banci din Romania au cele mai mici comisioane?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cam toate bancile au aceleasi comisioane, dar depidne de tipul de serviciu ales.
Trebuie sa intri personal in mai multe banci si se intrebi la anumite servicii ce comisioane au, fiindca multe si-au schimbat recent procentajul si cum noi nu avem conturi la mai multe banci in acelasi timp, nu avem cum sa facem comparatie si sa-ti spune care este mai mica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ing și bt, depinde acum și la ce comisioane te referi.

| Konstantinos99 a răspuns:

Cele mai mici haha.
https://www.cursbnr.ro/lista-banci.
Dar depinde de ce categorie sociala faci parte tu. Recomand Revolut! Raiffaisen, Brd/OTP daca prinzi oferta de black friday ca conturi si carduri cu 0 comision.De evitat BT SI BCR.