| anonim_4396 a întrebat:

Ce e impozitul forfetar?

5 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Uite aici legea in cauza, ca sa vezi exact - http://www.cabinetexpert.ro/......icata.html

| silvio a răspuns:

De acord cu @urbanghost, dar as avea o completare:
impozitul forfetar este o noua gaselnita tampita de-a lui basescu, in cardasie cu boc si altii de teapa lor, de a baga cat mai adanc mana in buzunarul celor care se chinuie sa supravietuiasca cu cate o firma mica in tara noastra minunata plina de "conducatori" cu capete seci. e suficient sa existi, ca pe urma au ei grija sa nu existi prea mult.

| urbanghost a răspuns:

Impozitul forfetar este o suma fixa ceruta de stat unei firme, indiferent de bilantul acesteia. Fie ca are profit sau declara pierdere, firma plateste periodic statului o suma fixa pentru simplul fapt ca este inregistrata si are activitate.

| urbanghost a răspuns:

@ silvio - Exact! Foarte mare dreptate ai, din pacate! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai nevoie de mai multe detalii poti sa intrebi aici:
www.websweb.tk