| Antonica_Vicu_2000 a întrebat:

Ce fac daca la cardul Visa nu am codul CVC pe spate? Cum pot cumpăra ceva de pe internet?

Răspuns Câştigător
| JonnyOfficial a răspuns:

Din pacate nu poti, trebuie sa te adresezi băncii tale.

8 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Te duci la banca și ceri codul

| Dismally a răspuns:

Poti sa platesti si fara codul CVV, nu e obligatori sa il scrii.

| relian a răspuns:

Daca ti se cere si nu ai, atunci nu poti cumpara, acel card probabil cine stie ce o fi, dar de incredere sigur nu este laughing

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Dismally):

Când ai făcut tu plăti online fără codul cvv?

| Antonica_Vicu_2000 explică (pentru relian):

Daca nici BCR nu este de încredere!

| JonnyOfficial a răspuns (pentru relian):

Este ok cardul, a avut si fratele meu pentru bursa de la scoala, poate scoate de la Atm nu si plati online.

| Dismally a răspuns (pentru suntserios):

La mare parte din site-uri iti scrie clar: sa treci codul CVV doar daca acesta apare pe spatele cardului, nu e obligatoriu.

| ziftode a răspuns:

Marea majoritate zdrobitoare vor codul ala
asa ca URLA la banca