| Heeheehe a întrebat:

Am cardul sotiei mele, de la Visa. Dar sotia mea nu vrea sa imi spuna pinul, de ce, nu stiu. Intrebarea mea este : pot face anumite cumparaturi, sau conturi pe internet (abonamente), oare cum imprumuturi. fara sa imi ceara codul pin? Stiu ca sunt care se poate face acest lucru fara pin, doar prin semnatura de le card, dar nu stiu daca merge si la Visa. Ofer papion!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci asta, ai comite infractiunea de furt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mai rau, viol. Pai!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ioandela sal stie ce spune. Are pregatire de specialitate in domeniile economice si juridice. Am vorbit cu dansul la telefon. Este furt intre soti. Oricum, acel card trebuie sa fie inrolat 3D secure si probabil are o parola pe care n-o stii. Nu vei reusi.

| minrest a răspuns:

Ce spui tu e ca soția nu îți dă pin ul, adică nu te lasă să scoți bani de pe cardul ei. Și tu vrei totuși sa scoți, adică sa furi de la ea. Pentru un lucru atât de urat și prostesc orice femeie ar divorța, deci tu de fapt ai un card furat de pe care vrei sa scoți bani sau vrei săi furi carduri. Sa Îți dea Dumnezeu după sufletul tău, așa cum se vede el din intențiile tale.

| lizucalisuca a răspuns:

Mai bine ziceai ca ai furat cardul lui taica-tu si vrei sa-ti cumperi si tu o bomboana de pe net, ca mai repede ti-ar fi zis lumea cum sa faci happy

| eXtremeAdy a răspuns:

Fara pin nu se poate si sigur ea are un motiv anume pentru care nu iti da pinul, uneori si noi barbatii mai risipim banii aiurea.