| lamasanustefan a întrebat:

Ce facultate trebuie facuta ca sa devii sef intr-o firma(hotel) de ex?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Hotel- facultatea de turism.

9 răspunsuri:
| lamasanustefan explică (pentru sadrian46):

La Arad exista facultate de turism?

| Pnin a răspuns:

Nu te pune nimeni sef dupa facultate, faci turismul si freci mese cativa ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru lamasanustefan):

Nu știu să fie. Este acolo o universitate, intri pe situl lor și vezi.

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa fii foarte bun prieten cu patronul.

| lamasanustefan explică (pentru sadrian46):

Facultatea de inginerie alimentara, turism si protectia mediului. asta ar fi ok?
(e in Arad)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru lamasanustefan):

Da, foarte ok.

| SingleForOne a răspuns:

Facultatea de Economie, Servicii, și Turism sau Administrarea Afacerii. Domeniul hotelier este mai mult o specializare pe care o urmezi timpul studiilor. Posibil ca unele Masterate să ofere direct specializarea pe domeniul hotelier.

| Frank51 a răspuns:

Facultatea de șmecherie în cadrul vieții. Nu ai nevoie de studii superioare oficiale.

| mgtow a răspuns:

Cu facultatea de turism ajungi menajer (manager) sau sef de personal pe romaneste. Sefii isi ridica singuri afacerile