| anonim_4396 a întrebat:

Ce idei de afaceri imi recomandati? am 1000 euro si nu imi ziceti de crecut iepuri sau altceva ca nu stau la curte,eu m-am gandit la un magazin cu plante medicinale sau un second hand,credeti ca imi ajung banii sa deschid un plafar sau SH (la mine in oras SH au inceput sa mearga destul de bine pentru ca lumea e saraca) sau altceva, ce credeti voi si mai am o idee o gogoserie(totusi cred ca e cam complicat cu gogoseria.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Dragoste si sex, nu se fac afaceri.

| maryusmono a răspuns:

Salut, eu iti recomand site-ul www.bani-pe-internet.net.Am citit acolo despre un neam care a reusit sa faca bani pe internet...

| boker a răspuns:

Pt idei de afaceri incearca www.ereb.ro...strebuie sa se potriveasca una si pentru ceea ce cauti tu

| EllaC88 a răspuns:

Buna,
1000 de euro e cam putin...
Fiind o suma mica, as incerca la inceput sa o multiplic, incat sa pot scoate niste bani mai multi.
Cel mai la indemana este sa fii intermediar. Sa cumperi ieftin si sa vinzi mai scump. Fie ca e vorba de alimente (fructe, legume de toamna) si ai mai avea costuri de masina de inchiriat sau poate te ajuta un prieten cu masina, costuri cu benzina si recipientele de carat legumele. Alta varianta ar fi haine. Te duci in magazine de desfacere si apoi le vinzi. Trebuie sa ai cui sa le vinzi. In licee, scoli, prin birouri.

Sa iti deschizi un plafar, SH, gandeste-te ca iti trebuie o locatie, stocuri, aranjarea locului, plus ca un magazin inseamna ca trebuie sa iti faci PFA sau SRL, sa iti faci practic o firma.