| Anonimul151 a întrebat:

Ce joburi se pot face de acasă online? Și sunt plătite bine? Să angajeze minori.
Nu doresc IT.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci bine ca sa fii platit bine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1000 de joburi. Multe sunt plătite bine. Angajează minori care știu să lucreze ceva online. Scrie pe Google Search - Joburi de acasă, Joburi online, Joburi remote.

| Frank51 a răspuns:

Bruh, ce știi să faci? Realizezi că nimeni nu te angajează așa de dragul tău? Plus de asta ești minor, ce angajator sănătos la cap crezi că te angajează?

Sfatul meu este să înveți, și să înveți bine ceva ce-ți place, până să ajungi la muncă. Asta ca să nu ajungi și tu să lucrezi pe 3000 de lei toată viața, sau pe 1500 euro la străini.

| RoCkKiD a răspuns:

Cu conditiile tale, nu cred ca exista nici un job legal in oferta de pe piata. happy

| Lukasssz a răspuns:

Ai putea sa faci gamer, alta optiune nu cred ca mai ai

| darctron a răspuns:

Poți încerca moderator la chaturi in videogames

| peanut003 a răspuns:

Joburi nu, cariere poate.
Iti pui osul la treaba si inveti.
Eu fac caractere 3D pentru figurine, lucrasem si la un studio pentru jocuri video, salarii peste 1000$ lejer ca incepator si lucrezi de acasa. Daca inveti mult, peste 4-5 ani poti ajunge la salarii de 5-10.000 euro pe luna dar nu e asa usor cum suna