| CeInteleptul a întrebat:

Ce parere aveti de investitiile la bursa?
daca ai avea bani ai investi?
tu unde iti investesti banii?

cauta timp si raspunde concret la intrebarile mele. multumesc.

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Categoric nu la Bursa românească, pentru că e atât de slabă şi vai de capul ei încât ai cele mai multe şanse să îţi pierzi banii. Plus că trebuie să îţi găseşti nişte brokeri foaaarte buni şi de încredere ca să nu pierzi bani, şi trebuie să înţelegi extrem de bine piaţa şi procesele care se petrec zilnic. Nu e ceva de făcut pentru cei slabi de înger care nu sunt în stare să îşi asume riscuri majore.
Dacă aş avea bani, i-aş păstra, eventual i-aş investi în imobiliare sau aur (asta dacă aş avea foaaarte mulţi bani).

| Dots a răspuns:

Eu una as investi cu siguranta intr-un DELF( examen de limba Franceza) si intr-un CAMBRIDGE ( examen de limba Engleza )