| Ingognito a întrebat:

Ce parere aveti de meseriea de slefuitor pardoseli? A mai lucrat pana acum cineva in domeniu? Este o meserie prea complicata / grea?

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Praf si vapori de substante toxice din belsug.
Merita sa te duci sa inveti si apoi sa o faci pe cont propriu, se castiga foarte bine.

Bula
| Bula a răspuns:

La slefuire apar nori de praf din substanta slefuita, care pot fi toxice.
In cazul folosirii echipamentului de protectie adecvat, pericolele sunt diminuate substantial sau chiar eliminate complet.
Tocmai pentru ca se lucreaza cu materiale- si in conditii periculoase, meseria de slefuitor este bine platita, mai ales daca lucrezi in privat.

| dbigiu84 a răspuns:

E o meserie cam complicata, dar este platita bine.Totul depinde de voiinta ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i complicata deloc, doar solicitanta fizic.