| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre investitiile in cryptomonede? Dispun de 5000$ pe care ma gandeam sa-i investesc

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca ai pus acesta intrebare, deci zero cunostinte in domeniu, ti-as sugera sa nu iti pierzi banii e crypto

| doctorandus a răspuns:

In general, orice se numeste "investitie"=poti sa pierzi toti banii.

Iar in materie de crypto, asta e dublu adevarat.

| gabicoo a răspuns:

Mai bine îi investești la păcănele! E mai sigur!

| Dismally a răspuns:

Este cea mai proasta investitie pe care o poti face, riscul este mare. Daca banii respectivi ii ai in plus si nu te deranjeaza pierderea lor, sigur, poti incerca.

| ReddY25 a răspuns:

Nu sunt sigure

| blackann a răspuns:

Momentan merge prost de ceva timp, mai bine mai astepti.

| Bariel a răspuns:

E ok, acum e momentul ideal cand sunt ieftine. Idiotii pierd bani in crypto deoarece intra cu ordine pe futures si nu au nici o cunostinta despre analiza tehnica. Sau cumpara de toti banii cand pretul e deja mult peste maximele anterioare. Iti sugerez sa inveti strategii simple precum dca si concepte tehnice precum structura pietii, acumulare si distributie. Investeste treptat, nu intra cu tot ce ai si rezuma-te la ETH si BTC. Daca umbli dupa castiguri uluitoare de 100x, nu ai sa vezi asa ceva fara sa ti asumi riscuri enorme, gambling. Un castig realist ar fi un maxim 5x... Pe spot. Ceea ce e suficient. Daca vrei sa o duci la un nivel superior poti invata sa tranzactionezi (nu recomand daca nu suporti stresul). E nebunesc ce oportunitati poti avea avand un astfel de skill.

| Bariel a răspuns:

E ok, acum e momentul ideal cand sunt ieftine. Idiotii pierd bani in crypto deoarece intra cu ordine pe futures si nu au nici o cunostinta despre analiza tehnica. Sau cumpara de toti banii cand pretul e deja mult peste maximele anterioare. Iti sugerez sa inveti strategii simple precum dca si concepte tehnice precum structura pietii, acumulare si distributie. Investeste treptat, nu intra cu tot ce ai si rezuma-te la ETH si BTC. Daca umbli dupa castiguri uluitoare de 100x, nu ai sa vezi asa ceva fara sa ti asumi riscuri enorme, gambling. Un castig realist ar fi un maxim 5x... Pe spot. Ceea ce e suficient. Daca vrei sa o duci la un nivel superior poti invata sa tranzactionezi (nu recomand daca nu suporti stresul). E nebunesc ce oportunitati poti avea avand un astfel de skill

| SLexuS a răspuns:

Piata Crypto in acest moment este intr-o continua scadere si implica un mare risc, orice investitie implica un risc, insa nu se stie cu exactitate cand piata va creste, poate intr-un an, poate in 2, poate niciodata.

Parerea mea este sa nu investesti in crypto, iti spun din propria experienta ca nu merita, am pierdut in 2 ani de zile cat n-am castigat toata viata.