| vl96cos a întrebat:

Ce parere aveti despre o afacere cu un magazin online de haine?

P.S Revelion placut si LA MULTI ANI!

3 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Ce-i drept sunt destul de multe magazine cu haine, dar daca oferi produse de calitate si la preturi accesibile, cu siguranta va merge.
In acest sens chiar iti recomand www.ucoz.ro pentru ca iti poti face un magazin online cu unul dintre cele cateva sute de sabloane responsive si complet personalizabile (un sablon responsive poate fi vizualizat de pe orice dispozitiv conectat la internet), poti vinde un numar nelimitat de produse sau servicii, iti conectezi domeniul propriu.ro/.com si poti accepta plati cu cardul bancar sau prin PayPal. Toate optiunile acestea, precum si altele pe care nu le-am mentionat, se gasesc la 9.99$/luna! Sper ca te-am ajutat.

| elyfel a răspuns:

E o idee destul de Ok daca te duce capul, ce tip de haine sa vinzi si de unde sa cumperi produse.Ideea e sa iasa banul si sa fie profil altfel nu isi are rostul afacere. Revelion placut si La Multi Ani!

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Salut, să fiu sincer, părerea mea este că dacă ai mai făcut aşa ceva şi ai experienţă cu magazinele online sau vânzarea de haine, şi ştii sigur că este cerere apucă-te ACUM de treabă;

Dar dacă nu ai mai vândut niciodată haine, dacă nu ştii ce implică un magazin online şi care sunt costurile de întreţinere al unui astfel de site ( sunt cam mari, apropo ), de asemenea nu ştii dacă este cerere, dacă oamenii au nevoie de hainele ce le vinzi tu atunci te sfătuiesc să nu arunci banii aiurea pentru că cel mai probabil nu vei reuşi, şi concurenţa te va zdrobi ( când am vrut să încep prima afacere online şi am cercetat concurenţa la haine, "muream" înainte să vând ceva dacă mă apucam ).

Cum am zis, asta am vrut să fac şi eu la început, eu voiam ceva gen "al doilea Emag", dar după ce am aflat implicaţiile, am revenit cu picioarele pe pământ.

Dar totuşi, nu m-am lăsat de ideea de a porni o afacere online, şi am făcut cel mai bun lucru pe care îl puteam face: am cumpărat ghiduri, programe de training despre cum să porneşti o afacere onine de succes de la ZERO, FĂRĂ bani de investiţii, şi am ajuns acum după aproape 2 ani să am propriile mele produse ( în format electronic, deci nu trebuie să cumpăr nimic de la nimeni pentru a vinde mai departe), adresate bărbaţilor care vor să reziste mai mult în pat şi să-şi satisfacă partenerele.

Acum când am din ce în ce mai multe vânzări a început lumea să mă sune, să-mi trimită emailuri, chiar să-mi lase mesaje pe facebook şi pe Skzpe să le spun şi lor cum am reuşit, ce am făcut şi să-i ajut şi pe ei să pornească oa afacere online.

În momentul ăsta vorbesc cu persoane şi le ajut să-şi pornească propriile afaceri, în timp ce lucrez la alt produs, un ghid despre cum să porneşti cu succes o afacere online de la ZERO FĂRĂ bani de investiţii, deja am terminat partea cea mai importantă, chiar BAZA în stratul cu succes al unei afaceri online, pe care am început să o ofer gratuit celor cu care vorbesc, doar pentru a-i ajuta să-şi pornească afacerile cu succes, pentru a dovedi că tehnicile mele funcţionează.

Dacă să vorbim să afli mai multe, şi să primeşti şi tu ghidul GRATUIT, lasă-mi printr-un mesaj adresa ta de email, messenger, facebook, Skype sau chiar nr de telefon şi te voi contacta eu pentru a-ţi răspunde la orice întrebări sau să te ajut să-ţi porneşti propria afacere.

Sau mă poţi contacta tu la sanduadrian11@gmail.com, facebook https://www.facebook.com/SanduAdrian11?ref=hl, Skype Sandu.Adrian92, sau chiar unul din site-urile sanduadrian.com şi scapadeejaulareaprecoce.com

Vorbim curând, Adrian.