| MagazinOnline47 a întrebat:

Ce parere aveti un magazin Online de haine second-hand este profitabill?

5 răspunsuri:
| stillhartu a răspuns:

Eu una nu cred asta. Oi fi eu mai inapoiata dar desi aparent e usor sa faci cumparaturi online, mi se pare o bataie de cap. Hainele se second hand se cauta acum, dar nu cred ca de pe site-uri. Livrarea produselor nu spun ca costa mult, insa sunt si aceia niste bani. Ori, daca ajungi sa platesti si transportul pentru o haina care mai e si second hand, ajungi la acelasi pret ca al unui articol de imbracaminte nou. Si mai e ceva: hainele SH vin cu anumite defectiuni. Iar tu, ori cat de multe poze ai facea, s-ar putea sa nu prinzi defectiunea respectiva iar clientii sa fie dezamagiti ulterior de achizitia facuta. Pentru unii e foarte greu si sa cumpere online haine de la branduri cunoscute, ce sa mai zic de un site cu haine second.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,daca reusesti sa ai clienti suficienti.

| ѕмιℓєє a răspuns:

Nu prea cred. Magazine SH sunt la tot pasul, nu ar fi profitabil, gândeşte-te un om care nu îşi permite să îşi cumpere haine noi, îşi permite să îşi cumpere un calculator, sau să mai plătească şi transportul hainelor?
Unii oameni poate o să creadă că ascunzi unele defecţiuni, la un magazin SH "de după colţ" pot să verifice dacă hainele le sunt bune sau sunt rupte, descusute, mici etc.

Eu doar ţi-am dat un sfat.
O zi frumoasă!

| FlorinM81 a răspuns:

Eu nu as cumpara haine SH de pe net. De fapt, eu nu prea cumpar haine online fara sa le probez. De obicei lumea cu mai putini bani cumpara haine SH. Ma indoiesc ca vei gasi clienti in mediul online.