| AdrianaGoodgirl a întrebat:

Ce parere aveti despre OMYMONEY.BID? e o companie care ofera bani daca vizualizezi ads(publicitate)

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Oferte gata-facute gasesti putine. Daca te straduiesti putin poti negocia. De exemplu un mesaj precum < Hi! I love your apps and I would like to help you reach milions of new people (...) > bine plasat unei firme de software poate genera ceva de lucru. Creativitatea e cheia.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Castigi 10 dolari pe luna, de unde iti opreste impozit 20%, cand scoti banii de pe card inca 1-2 dolari se duc la banca si realizezi apoi ca ai platit pe curent mai mult decat ai castigat din vizionat de reclame.

Mereu gandeste-te la ceea iti ramane, nu doar la ce castigi.

| AdrianaGoodgirl explică (pentru PainTech):

Ce mi-ai putea recomanda care consta tot intr-o munca de genul, pe internet si din care iese ceva banuti

| PainTech a răspuns (pentru AdrianaGoodgirl):

Ideea e ca nu poti sa te imbogatesti uitandu-te la reclame. Chestia asta poate fi facuta de oricine, deci e platita extrem de prost. Cineva sigur o sa faca bani frumosi de pe chestia asta, dar acela nu esti tu.

Cauta ceva mai specializat, ceva ce nu poate fi facut de oricine. De exemplu Photopshop ( testat, functioneaza ), Illustrator ( am primit oferte ). Daca esti mai indraznet poti face si traduceri. Ideea e ca iti ramane mai mult daca produci ceva util decat sa stai si sa freci menta la reclame.

| AdrianaGoodgirl explică (pentru PainTech):

La traduceri m-am gandit si eu(franceza si engleză care le stapanesc destul de bine)insă tot ce am gasit oferte pe internet nu constau in muncă online și sa merg sa lucrez la birou din anumite orase ale Romaniei)

| PainTech a răspuns (pentru AdrianaGoodgirl):

Oferte gata-facute gasesti putine. Daca te straduiesti putin poti negocia. De exemplu un mesaj precum < Hi! I love your apps and I would like to help you reach milions of new people (...) > bine plasat unei firme de software poate genera ceva de lucru. Creativitatea e cheia.