| DeeDee95 a întrebat:

Ce puteti sa-mi spuneti despre google adesnse?

Răspuns Câştigător
| andrei234 a răspuns:

Stai lejer ca nu faci avere cu el. Acolo e marele G sa scoata banii. (argument? arunca o privire la capitalul lor)

3 răspunsuri:
| NeWebMaster a răspuns:

Ideea de baza e urmatoarea: Iti faci un site ( vreau sa zic unul cu baze reale, unul bun, nu ceva facut de plictiseala ), apoi, daca ai multi vizitatori, cu Google AdSense, pui reclame de tip PPC ( Pay Per Click ), iar pentru fiecare click, primesti o anumita suma, de la 0.01$ pana la 100$ sau chiar mai mult ( depinde de cuvintele cheie ), insa pentru a scoate profit dintr-un site, trebuie sa ai continut de calitate pe site, site-ul sa aiba design bun ( sa arate bine ), sa ai vizitatori si sa ai SEO ( Search Engine Optimization ). Desigur ca unii vor spune ca nu e asa de complicat precum prezint eu, insa,e complicat daca site-ul e unul de calitate, cu informatii care tot timpul vor putea fi,, consumate" si de care sa nu se plictiseasca cititorul ( nu ca acele site-uri personale, care le gasesti peste tot )... pentru mai multe informatii si servicii, trimite-mi mesaj... ( in acest post am folosit ideea de,, site" si ca WebSite si ca WeBlog )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google adense este un program care permite editorilor onilne sa obtina venit prin afisarea de anunturi relevate intr-o gama larag de materiale online.

| Edw08 a răspuns:

Prostie maaareee.cika castigi 10.000$ pe 3 luni laughing Vei primi o scrisoare cu un cod bonus si alte formalitati(dupa crearea contului) Tu faci ce vrei.