| theyonutzu a întrebat:

Ce surse de finantare imi recomandati pentru facultate? Ai mei nu isi permit sa ma tina in facultate asa ca va trebui sa ma descurc. Mi-am gasit un job pe vara asta, insa nu e de ajuns. In legatura cu bursele, am auzit ca mai mult de una nu se poate. Am cunostinte advanced de engleza si sunt utilizator experimentat pe calculator. Credeti ca ma ajuta undeva? Ma intreb daca exista firme/banci care sprijina studenti cu probleme sociale in Iasi.

2 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Te-ai putea interesa daca poti lua bursa ( una singura poti primi): http://www.uaic.ro/uaic/bin/view/Students/Burse

Poti munci pe perioada verii atat in tara, cat si in strainatate.
Poti oferi meditatii in timpul facultatii la engleza. Pui un anunt in ziar si poate ai noroc.
Iti poti lua un part-timp chiar in IAsi pe perioada facultatii.
Daca nu ai resurse suficiente acum, atunci mai stai un an sa faci bani mai multi si te inscrii anul viitor. Nu e asa o paguba un an.
Succes!

| sodobar a răspuns:

Vrei sa castigi bani? trebuie sa dai like pe facebook sau pe twitter si primesti bani, cand strangi 15 euro poti sa ii scoti, inregistreaza-te! este gratuit,ai doar de castigat ca asa tii calculatorul deschis,nu strica sa faci niste banuti,la inceput nu o sa faci foarte multi bani dar pe parcurs o sa ajungi la sume frumoase,trebuie sa faci rost de multi referali, daca vrei mai multe detalii spune-mi, daca te inscrii sa o faci prin linkul acesta acesta http://www.fanslave.net/ref.php?ref=742597