| Mihay4 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca youtube sa ma plateasca pentru viewers si subscriberi?
Si un link catre completarea formularului, va rog.

7 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Ai nevoie de o sumedenie de videoclipuri care sa aiba fiecare cateva zeci de mii de vizualizari. Dar nu conteaza asta, programul acesta nu e valabil pentru Romania.

| Mihay4 explică (pentru GoguSteriade):

Dar de exemplu Doza de Has, Tequilla, Video Bloggeri romani, cum fac asta? de castiga ceva?

| GoguSteriade a răspuns (pentru Mihay4):

Atunci e posibil sa se mai fi schimbat regulile cu privire la aplicatii. Dar daca nu, inseamna ca te cauta YouTube cand oferi continut de calitate pentru vizitatori.

| transsa a răspuns (pentru Mihay4):

Ei au parteneriat cu YouTube. Ti-am lasat link.

| introduaicinumele a răspuns (pentru Mihay4):

Mi se pare ca acest parteneriat cu Youtube a fost adaugat in 2012.
Ca sa aplici la parteneriat intri pe (Citeste mai bine ce zic in cotinuare) http://www.youtube.com/yt/creators/partner.html
Trebuie sa ai 18 ani, din poza ta de profil imi dau seama ca ai cam 16.
Dar mai exista si alta varianta,
Eu am 14 ani si am vrut si eu parteneriat. M-am interesat ceva timp despre asta.
Din cate am aflat, Vloggerii cum ar fi Tequila, Life in Ro, au aplicat la niste networkuri pe Youtube.
(o mica paranteza, am vrut sa fac si eu un video log, dar am ramas la gameplayuri).
Ca sa faci un parteneriat cu TGN, trebuie sa ai minim 1000 view pe zi, daca ai, intra aici: http://tgn.tv/partners/ sau continut de calitate.
Dupa ce faci parteneriatul ai si niste drepturi, cum ar fi acel banner cu numele tau pe Youtube, plus niste melodii pe care le vei putea folosi in videouri.
Eu inca n-am facut parteneriat, dar daca voi face iti voi spune.
Channelul meu este: http://www.youtube.com/laurentiud1998
Cand voi avea 1000 views pe zi, voi aplica si eu la acel network
Sper ca te-am lamurit! Bafta!
PS: se poate face si parteneriat cu Machinima sau IGN, dar nu prea m-am interesat... despre ei.

| Lipsa47 a răspuns:

Trebuie sa aplici Parteneriat...dar degeaba, iti dau 1 leu la 3000 Viewers

Si iti trebuie sa ai peste 15 videoclipuri
1000 abonati
1000 de viewri pe zi ca sa poti aplica parteneriat.big grin