| Alecsandriii a întrebat:

Ce trebuie sa faci sa ajungi un om de afaceri?
Ce sunt afacerile? Cum incepi o afacere? In ce consta o afacere?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa ai niste cunostinte in domeniu. Mult mai multe decat ai putea gasi pe TPU. Ar fi utila facultatea de administrarea afacerilor. Sau pur si simplu sa iti iei o carte despre acest domeniu. Cred ca gasesti si pe net gratis pdf.

| Plato a răspuns:

Om de afaceri te naști, nu devii.
Sunt o multime de cărți despre inițierea unei afaceri, nu se poate raspunde aici integral. Poti alege Facultatea de Business.

| Nătărău a răspuns:

Să învîrți cît mai multe lucrături pînă cînd lucrăturile se învîrt ele singure și la fel să faci și cu seria a doua și a treia și a 26-a de lucrături. Afacerile sînt lucrături. Lucrătura se începe cu capul, degetele de la mîini și de cele mai multe ori cu băgatul picioarelor în ocupația actuală care nu e lucrătura ta, ci a șefului tău.

| abcddcba a răspuns:

Cauta cursuri de antreprenoriala