| codrincodrin a întrebat:

Cei care fac stream pe Twitch castiga bani doar din vizualizare? (stiu ca pot castiga bani din subs). atunci pentru ce il mai fac? (in afara de distratie, fani etc. ) Mersi mult.

1 răspuns:
| Shammal a răspuns:

Din ce am auzit daca ai peste 500 viewers constant devii partener cu siteu si banuiesc ca ai anumite beneficii; mai sunt niste reclame care le poti baga in timpul stream-ului cred ca tot prestabilite de site; apoi daca ai multe vizualizari garantat o sa ai si donatii si de aici se castiga.