| SilvesterS16 a întrebat:

Ciao TPU, imi puteti spune cam cat castiga un arhitect?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Un arhitect poate castiga intre aproximativ 1500 lei (daca lucreaza la o primarie) si poate mii de Euro daca este harnic si inteligent.
Daca are firma poate castiga mult sau foarte mult, daca si numai daca este ambitios si are intuitie.
Eu sunt inginer electronist si am firma de proiectare. Initial am avut o usita deschisa, dar foarte mica. Acum ma descurc singura foarte bine, desi am luat foarte multe suturi in fund.
Daca am putut eu care nu aveam nimic in comun cu constructiile, inseamna ca si unii arhitecti vor reusi.