| Stefan_Robert_Matei_1975 a întrebat:

Cine știe ce costuri sunt pentru a deschide o franciză Profi sau la doi pași?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Franciza "La Doi Pasi" este lansata de Metro si in 2021, pentru amenajarea spatiului unui magazin de 40-60 de metri patrati, era nevoie de 5000 de euro. Intre timp se poate sa mai fi crescut.

| LarisaChe07 a răspuns (pentru Salontanul):

Pare prea putin 5000

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru LarisaChe07):

Asta e! Asta era in 2021 (au mai crescut preturile), suprafata este mica 50-60 mp. Sus am gresit scriind 40. Nu accepta sub 50 metri patrati. Ce am scris eu este din povestea unui prieten care are asa ceva.

| LarisaChe07 a răspuns (pentru Salontanul):

Totusi o franciza McDonalds pleaca de la 750.000$, care e un lant extins in toata lumea si iti aduce profit si in varf de munte. In schimb Profi sau LaDoiPasi sunt niste afaceri micute, doar in Romania. Daca o gandesti asa, 5000$ ar fi potrivit.

Daca o iei ca atare, cei 5000$ ii recuperezi in cateva zile daca ai amplasament bun.

| anonim3247 a răspuns:

E cam 300.000 de euro magazinul Shop&Go micuț.
Dacă era 5000 de euro erau 100.000 de magazine în București.

| anonim3247 a răspuns:

A scris cineva - Daca o iei ca atare, cei 5000$ ii recuperezi in cateva zile daca ai amplasament bun.
Unde recuperezi 5000 de euro în câteva zile te costă cam 500.000 de euro doar spațiul comercial al tău unde primești franciza.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns:

Pentru userul blocat care a scris - amaratul asta care ma ignora confunda CRAS Shop@Go care e NUMAI Mega Image, care e deja o franciza ENORMA in Romania
Uite de ce costă vreo 300.000 de euro un magazin Shop&Go
https://www.mega-image.ro/tipuri-de-magazine/shop-and-go

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Vezi că scrie aici ce înseamnă 300.000 - 500.000 - 700.000 de euro
Alternativ, daca esti proprietarul unui spatiu commercial,