| Stefan_Robert_Matei_1975 a întrebat:

Cine știe ce costuri sunt pentru a deschide o franciză Profi sau la doi pași?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Franciza "La Doi Pasi" este lansata de Metro si in 2021, pentru amenajarea spatiului unui magazin de 40-60 de metri patrati, era nevoie de 5000 de euro. Intre timp se poate sa mai fi crescut.

| LarisaChe07 a răspuns (pentru Salontanul):

Pare prea putin 5000

| Salontanul a răspuns (pentru LarisaChe07):

Asta e! Asta era in 2021 (au mai crescut preturile), suprafata este mica 50-60 mp. Sus am gresit scriind 40. Nu accepta sub 50 metri patrati. Ce am scris eu este din povestea unui prieten care are asa ceva.

| LarisaChe07 a răspuns (pentru Salontanul):

Totusi o franciza McDonalds pleaca de la 750.000$, care e un lant extins in toata lumea si iti aduce profit si in varf de munte. In schimb Profi sau LaDoiPasi sunt niste afaceri micute, doar in Romania. Daca o gandesti asa, 5000$ ar fi potrivit.

Daca o iei ca atare, cei 5000$ ii recuperezi in cateva zile daca ai amplasament bun.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns:

E cam 300.000 de euro magazinul Shop&Go micuț.
Dacă era 5000 de euro erau 100.000 de magazine în București.

| anonim3247 a răspuns:

A scris cineva - Daca o iei ca atare, cei 5000$ ii recuperezi in cateva zile daca ai amplasament bun.
Unde recuperezi 5000 de euro în câteva zile te costă cam 500.000 de euro doar spațiul comercial al tău unde primești franciza.

| anonim3247 a răspuns:

Pentru userul blocat care a scris - amaratul asta care ma ignora confunda CRAS Shop@Go care e NUMAI Mega Image, care e deja o franciza ENORMA in Romania
Uite de ce costă vreo 300.000 de euro un magazin Shop&Go
https://www.mega-image.ro/tipuri-de-magazine/shop-and-go

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Vezi că scrie aici ce înseamnă 300.000 - 500.000 - 700.000 de euro
Alternativ, daca esti proprietarul unui spatiu commercial,