| harri2000 a întrebat:

Cum fac chestia cu "Bursa" cum cumpar actiuni si cum le vand? puteti sa mi dati si mie un Site? Puteti sa mi spuneti si mie?

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pai,ca sa cumperi actiuni, in primul rand trebuie sa-ti deschizi un cont de tranzactionare la un ssif[casa de brokeraj]. sunt o gramada in Romania[peste 75, cred].ex:broker cluj,vanguard,bt securities, carpatica, ktd... daca vrei sa urmaresti ce se intampla pe bursa intra pe http://www.bvb.ro/ nu te costa nimic, dar datele sunt intarziate cu 15'.cel mai bine e sa faci cont la un ssif, fiindca vei avea asistenta unui broker profesionist.

| lammaroby a răspuns:

Acum cred ca este un moment nefavorabil sa investesti in bursa avand in vedere ultimele stiri venite de pe Wall Street privind bursele care sunt intr-o continua scadere, incearca sa urmaresti bursele regulat o perioada de timp si abia apoi sa investesti, e doar un sfat... succes