| Nastia a întrebat:

Cum joc la bursa? adica unde ma duc sa cumpar actiuni? unde, pe ce site ma uit la cursul lor? vreau informatii pas cu pas

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Actiuni se pot cumpara prin intermediul unor intermediari si agenti de bursa (brokeri). Te poti uita pe site-ul oficial al bursei, aici: http://www.bvb.ro/HomePage.aspx, afli toate informatiile necesare. Trebuie sa stii ca investitiile la bursa sunt destul de riscante, poti castiga ori poti pierde, asa ca trebuie sa te informezi bine mai intai, inclusiv sa-ti alegi un intermediar cat mai priceput. Succes si numai bine!