| Sas a întrebat:

Cum îmi pot cumpăra o locuință dacă nu am banii necesari?

45 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Pai eu ce ziceam? Trebuie sa analizezi totul inainte.

| relian a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Cind e ceva util si bun sa iei credit? Atunci cand nu ai bani, atunci cand astii ca nu vei avea bani sa iti poti permite sa cumperi cu banu jos, de aia is credite.
Tu vii si spui sa nu ia, asa si sta unde in drum? Bati cimpiile tarii amice, daca o banca iti da credit, tu vei sta in casa azi, acum, nu te duci prin tarile calde poate poate, o sa faci ceva banuti, deci vise.Deci nu ai destui bani, asta inseamna ca omu are ceva, dar nu are cit trebuie, deci poate sa dea ceva jos, apoi plateste banca.

Nu conteaza ca platesti 60 de ani sau 30 de ani, conteaza ca tu ai casa, ca stai in casa.
Asa daca ai un job si sa spun stai cu chirie ce faci? Banii aia ii dai la chirie, dar ai putea sai dai la banca si dupa casa ramane a ta, chiar de o platesti pana la 60 de ani, dar o sa fie a ta.
Unde pui ca poate o sa ai copii, o sa ai cui lasa ceva sa nu plece ala ca si tine de la zero, sa poata avea o viata mai buna.
Deci tot ce ai spus, inclusiv aia cu creditu este inutil, spui numa bazaconii vorba omului care a intrebat laughing
Vai ce matematica ai tu laughing spune tu matematica ta aia buna si nemaipomenita sa ajute omu, hai lumineaza-ne tu daca esti atiut de destept.
Cea mai buna soliutie cand nu ai bani sa dai jos, faci credit, dar cauti sa platesti cit de mult poti, din salariu tau dai tot in afara de c e maninci si cheltuieli normale, asa reduci si dobinda si termini si creditu mai rapid.

In statele unite majoritatea au credite, omu vrea acu sa aiba, sa faca ceva, nu sa stea sa s ringa bani si cand iese la pensie sa incepa si el sa faca casa laughing
Bine eu nu am credit, is printre aia piutini care nu au, dar majoritatea au, pentru ca arunca cu banii peste tot, pentru ca isi permit sa aiba credite.

Si sa faci credite nu-i usor laughing trebuie sa arati ca ai sa dai inapoi, iar daca nu arati, daca nu incepi ceva, o sa ramai asa nici credit sa nu poti lua, ori ramai la visele tale alea cu tiktok si rahaturi pe Youtube, stai si visezi ca iti cad banii de undeva.
Ce ar fi daca toti ar face chestii pe Youtube, deci dupa tine toti am putea sa fim milionari laughing te intreb tu asa faci bani?

| Utilizatoare123 a răspuns:

Metoda grea: in rate. Si e posibil sa ajungi sa achiti tot abia la batranete. Poate nici atunci, ca nu stii cum e viata.
Metoda grea, dar eliberatoare pe termen lung: agricultura in tari straine. Mers la zmeura, capsune etc. Acolo ti se asigura cazarea de obicei, ori se percepe o taxa mica. Economisesti lunar, la sange, fara haine noi, strict ce iti trebuie. strangi in cont, mananci chestii de baza, tragi de tine, timp de 1 an-2 si se pot cumpara o casa+curte decente. Dar dupa acei doi, trei ani scapi si esti realizat. Depinde si cat de rezistent esti psihic+fizic. Nu spune nimeni ca faci foamea, dar in acea perioada trebuie sa fii super serios, pus pe treaba, decat sa fii sclavul bancilor toata viata, sa iti sara inima din piept cand vezi ROBOR-ul.

| goguPatent a răspuns (pentru Adina5):

Si solutia ta care ar fi? Sa stam toti pe capul parintilor nu?
Ca povesti cu antreprenori de succes care isi fac casa dupa 2 ani de afaceri prospere stiu si eu sa zic. Realitatea e departe insa.

Poti sa ne spui dumneata cat afaceri de succes ai pana acum in viata si cate case ti-ai luat?

| Violleta2022 a răspuns:

Iti mai iei inca un job in weekend si strangi bani de depozit, apoi mergi la banca si faci imprumut bancar si asa ajungi sa-ti cumperi o casuta sau un apartment, al tau.
Ori iti cauti o fata cu care te casatoresti si muncind amandoi, va puteti strange banii si cumpara impreuna o casuta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, la 16 ani normal că stai cu părinții, dar YouTube-ul nu este o sursă de venit sigură.

Am observat că tu ai o problemă cu oamenii care muncesc și ne spui la toți cât de proști suntem și cât de deștept ești tu. Ești prea încrezut! O să ții se suspende contul dacă continui tot așa!

| relian a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Serios, dai exemplu pe Tiriac, un borfas, unu care sa sustras taxelor si ce rahaturi a mai facut. Amice eu cred ca inca tu visezi, te las sa visezi in continuare, dar cand o sa te trezesti nu stiu cum o sa te simti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Like.

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru Adina5):

Interesant, ceva sfaturi despre cum pot lua eu masina Bugatti a fratilor Ţâţe (ma gandesc ca statul acesta incompetent o sa se destepte odata si vor scoate la vanzare bunuri ilicite ale unor infractori precum fratii acestia, alex bodi si alti proxeneti libidinosi) pe acelasi principiu, fara sa am bani?