| Sas a întrebat:

Cum îmi pot cumpăra o locuință dacă nu am banii necesari?

45 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Credit in banca daca dovedesti că ai cu ce plati ratele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai cu parintii daca nu poti sa tii cumperi

| Violleta2022 a răspuns:

Iti mai iei inca un job in weekend si strangi bani de depozit, apoi mergi la banca si faci imprumut bancar si asa ajungi sa-ti cumperi o casuta sau un apartment, al tau.
Ori iti cauti o fata cu care te casatoresti si muncind amandoi, va puteti strange banii si cumpara impreuna o casuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu credit

| Freya1 a răspuns:

Nu ai cum.

Și pentru credit ai nevoie de avans, plus sa plătești ratele. Daca nu ai nimic nu poți sa îți cumperi.
Găsește o persoana în vârstă pe care sa o îngrijești și automat sa te ia și în gazda. Daca ai grija de om și e mulțumit, te faci cu, casa.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Onlyfans

| johnnny123 a răspuns:

Dacă îndeplinești condițiile, cu credit.

Dar asta presupune multe: să ai bani de avans, un job stabil, rata să nu depășească un anumit procent din venitul lunar, etc.

| gabicoo a răspuns:

Faci credit! Sau: îți cumperi un container și te muți în el!

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns:

Multi oameni tineri si-au cumparat casa doar cu credit. O cunostinta si-a cumparat un apartament cu 2 camere la prima casa. Dupa 10 ani s-a casatorit. Inainte de a se casatori, a vandut apartamentul si viitoarea sotie a cumparat cu prima casa un apartament cu 4 camere, dand avans din banii ce i-au ramas de la apartamentul vandut si si-au aranjat si noul apartament. Fara nici un ajutor din alta parte. Au aranjat ulterior ca amandoi sa fie proprietari, ca, in caz de se intampla ceva cu sotia, sotul sa nu ramana pe drumuri.

| mi25 a răspuns:

Uita-te la tine intai, ca spui niste prostii mai mari decat tine. Daca nu te duce capul sa analizezi oportunitati, nu sunt de vina cei care o fac. Eu eram copil la revolutie si manevrez credite.

| mi25 a răspuns:

Pai eu ce ziceam? Trebuie sa analizezi totul inainte.

| anonim3247 a răspuns:

Cu credit și rata să fie 40% din salariul tău.

| sammie a răspuns:

Cu credit, sau stai în chirie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, la 16 ani normal că stai cu părinții, dar YouTube-ul nu este o sursă de venit sigură.

Am observat că tu ai o problemă cu oamenii care muncesc și ne spui la toți cât de proști suntem și cât de deștept ești tu. Ești prea încrezut! O să ții se suspende contul dacă continui tot așa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Like.

Răspuns utilizator avertizat
| Utilizatoare123 a răspuns:

Metoda grea: in rate. Si e posibil sa ajungi sa achiti tot abia la batranete. Poate nici atunci, ca nu stii cum e viata.
Metoda grea, dar eliberatoare pe termen lung: agricultura in tari straine. Mers la zmeura, capsune etc. Acolo ti se asigura cazarea de obicei, ori se percepe o taxa mica. Economisesti lunar, la sange, fara haine noi, strict ce iti trebuie. strangi in cont, mananci chestii de baza, tragi de tine, timp de 1 an-2 si se pot cumpara o casa+curte decente. Dar dupa acei doi, trei ani scapi si esti realizat. Depinde si cat de rezistent esti psihic+fizic. Nu spune nimeni ca faci foamea, dar in acea perioada trebuie sa fii super serios, pus pe treaba, decat sa fii sclavul bancilor toata viata, sa iti sara inima din piept cand vezi ROBOR-ul.

| oSalamadra a răspuns:

Nu poti

| Adina5 a răspuns:

Era odată un bărbat numit Ion, care visa să își cumpere o casă, dar nu avea suficienți bani pentru a-și permite una. Așa că a început să caute idei și soluții pentru a-și realiza visul.

După multe căutări și studii de piață, Ion a venit cu o idee genială: să-și construiască singur casa, de la zero! A început să învețe despre construcții și design interior, să caute cele mai bune materiale la prețuri accesibile și să ceară ajutorul prietenilor și familiei pentru a-și construi casa.

Dar cum să își permită toate acestea fără bani? Ion a venit cu un plan ingenios: a decis să deschidă un magazin online de produse pentru construcții și amenajări interioare. Astfel, a reușit să își ia toate materialele necesare la prețuri de producător, și să le vândă la prețuri mici clienților săi.

În timp, afacerea lui Ion a început să crească, iar profitul a fost suficient pentru a-și permite să-și construiască casa, fără a fi nevoie să ia un credit sau să apeleze la alte forme de împrumut. A reușit să-și construiască casa cu ajutorul familiei și prietenilor, și astfel și-a realizat visul.

În final, Ion a realizat că nu trebuie să ai bani pentru a-ți îndeplini visurile, ci trebuie doar să ai idei ingenioase și să fii perseverent în realizarea lor. Și astfel, el a avut o casă frumoasă, construită cu multă muncă și dedicație.

| anonim3247 a răspuns (pentru Adina5):

Frumoasă poveste

| Simpatic a răspuns (pentru Adina5):

Interesant, ceva sfaturi despre cum pot lua eu masina Bugatti a fratilor Ţâţe (ma gandesc ca statul acesta incompetent o sa se destepte odata si vor scoate la vanzare bunuri ilicite ale unor infractori precum fratii acestia, alex bodi si alti proxeneti libidinosi) pe acelasi principiu, fara sa am bani?