| Andrey9222 a întrebat:

Cum pot afla cine imi scoate bani de pe card. Am un card Master card de la banca Raiffaisen BANK.
Dacă ma duc la banca se vede cine imi scoate bani online? Dacă se vede ceva mine cu care scoate sau ceva?

Răspuns Câştigător
| Afurisenia a răspuns:

Daca ai suspiciuni, mergi la Banca. Ti se va da un extras de cont cu toate operatiunile. Pe cele pe care nu le recunoasti (stii sigur ca nu sunt facute de tine), ceri sa-ti spuna de unde sunt facute. Daca sunt facute din Honolulu in timp ce tu erai in Rusia, e clar, cineva te fura. Iar Banca, va anunta Politia.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti scoate nimeni bani de pe card, atata vreme cat nu are acces la cardul care-l tii in buzunar sau la programul bancar online, unde doar tu poti avea acces si parola.
Banca are un extras de cont, unde apar toate tranzactiile facute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in principiu iti scoate bani cel care are cardul si pinul tau sau cine e imputernicit pe cont. Da, pe un extras de cont vezi toate operatiunile