| CatSfinx a întrebat:

Cum pot debloca contul paypal daca nu mai am numarul de telefon?

3 răspunsuri:
| StefanDrg a răspuns:

Cu adresa de email

| ArghirescuCosti a răspuns:

Daca ati uitat numarul de telefon asociat cu contul PayPal, exista cateva optiuni pentru a-l recupera sau pentru a debloca contul fara a fi necesar sa-l folositi.

Verificati adresa de e-mail asociata contului PayPal: Daca ati uitat numarul de telefon, puteti utiliza adresa de e-mail asociata contului pentru a va conecta si a va debloca contul. Accesati pagina de conectare PayPal si introduceti adresa de e-mail asociata contului. Apoi, urmati instructiunile de pe ecran pentru a va conecta si a verifica identitatea.

Contactati serviciul pentru clienti PayPal: Daca nu puteti recupera contul folosind adresa de e-mail, puteti contacta serviciul pentru clienti PayPal pentru a primi asistenta. Accesati pagina de contact PayPal, selectati optiunea de asistenta de care aveti nevoie si urmati instructiunile de pe ecran pentru a contacta un reprezentant PayPal. Acestia va pot ajuta sa va deblocati contul si sa actualizati informatiile de contact.

Verificati identitatea folosind alte informatii personale: In cazul in care aveti alte informatii personale asociate cu contul PayPal, cum ar fi data de nastere, adresa sau numele, puteti utiliza aceste informatii pentru a va verifica identitatea si a va debloca contul. Accesati pagina de conectare PayPal si urmati instructiunile pentru a verifica identitatea folosind aceste informatii.

Este important sa tineti minte ca procesul de deblocare a contului PayPal poate dura cateva zile sau mai mult, in functie de caz. De asemenea, este posibil sa va fie cerute informatii suplimentare pentru a va verifica identitatea inainte de a putea accesa contul.

In cazul in care contul de PayPal este pe firma, veti avea nevoie probabil si de un certificat constatator, pe care il puteti obtine usor de pe site-ul www.certificatconstatatoronline.ro

| alikleo a răspuns:

Dacă afli, să îmi spui și mie! Am încercat orice variantă, dar fără nr de tel nu se poate! Am folosit intrebarile de sigurantă, dar dupa cere si nr de tel... Am incercat cu e-mail, dar la fel, trebuie si nr...