| IonutK3nt a întrebat:

Salut, Am un Iphone 5s, dar am contul de Icloud blocat si nu mai am acces la numarul de telefon pentru al debloca, cineva cu o solutie?
Funda!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Iti aduci aminte de nr de telefon sau iei cutia si factura de la telefon si mergi la Apple. Ei iti deblocheaza contul. Trebuie sa justifici ca e telefonul tau, ca nu e furat. De asemenea cred ca nu face acest lucru gratis.

| IonutK3nt explică (pentru gelu1970):

Faza e ca nu imi aduc aminte numarul de telefon, iar cutia m pierdut-o...Alta metoda nu este?

| gelu1970 a răspuns (pentru IonutK3nt):

Nu

| ziftode a răspuns:

Din cate stiu eu icloud-ul nu se blocheaza dupa numarul de telefon ci dupa Apple id (care e un e-mail si o parola)
daca ai factura de la el (e pe numele tau) de cand ai cumparat telefonul sau poti sa dovedesti in orice fel ca e al tau (daca l-ai cumparat de la Vodafone de exemplu, si ei au inregistrat imei-ul telefonului, sau chiar pot sa iti emita o copie a facturii cu imei-ul ala) poti sa te duci la magazinul de unde l-ai luat (chiar daca a iesit din garantie, dar o sa platesti un mic comision) sau sa dai telefon la Apple...

daca nu ai Apple id-ul si nici nu (mai) ai actele si nu poti sa dovedesti ca e al tau atunci singurul lucru posibil e sa il vinzi ca piese de schimb, la Apple nu merge cu resoftare sau alte chestii si sa poti folosi telefonul... sorry