| kikizzz a întrebat:

Cum pot sa-mi fac un card daca nu am venituri? Am castigat o suma mare la agentia betano si pot sa i scot doar prin card...

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a obtine un card de debit nu este nevoie sa demonstrezi ca ai venituri, asa ca du-te la o unitate bancara si poti obtine cardul.

| mihai69 a răspuns:

Ca să ai un card, ai nevoie în primul rând de un cont bancar.
Cont pe care îl poți deschide la orice bancă, fără să ai nevoie de altceva în afară de c.i.

| FantasyBoy a răspuns:

La Banca Transilvania iti poti face un card de debit Visa Electron cu 3 lei, nu exista taxa anuala de administrare a contului, nu exista taxa de interogare a contului curent, la un transfer interbancar platesti comision doar 5 lei.

| kikizzz explică (pentru FantasyBoy):

La Ing am fost si au zis ca trebuie sa fiu o persoana salariata.

| NunuNini a răspuns (pentru mihai69):

Nu toate conturile au card atasat!
Asa ca el trebuie sa spuna ca vrea card.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Ti-l imprumut pe al meu smug ahem

| alexTHEbombăr a răspuns:

Daca ai castigat banii la pacane mai baga ca o sa castigi
eu mi am luat dacia papuc din banii de pacane
succes si puta mica

| mihai69 a răspuns (pentru NunuNini):

O vrea el card, dar fără cont NU poate avea niciun card!

| NunuNini a răspuns (pentru mihai69):

Contul se deschide automat. Inteleg ca tu nici nu ai intrat intr-o Banca sau daca ai fost habar nu ai ce se poate si ce nu. Repet: nu toate conturile au card. Dar cardul are un cont al sau. Obligatoriu.

| mihai69 a răspuns (pentru NunuNini):

Și ți se pare că eu am zis altceva?!? Învață să citești, apoi comentează, preferabil la obiect, nu aiurea în tramvai. Apropo de mersul meu la bancă, am 4 carduri reale, diferite, la 3 bănci. Plus două virtuale, exclusiv pentru comenzi online. Plus mai mult conturi făra card atașat. Mulțumit?

| NunuNini a răspuns (pentru mihai69):

"Plus mai mult conturi făra card atașat. "
Aha! Deci stii ca exista. Numai nu stii sa explici omului.
Laudele tale nu ma misca cu nimic.