| Ioana_9117 a întrebat:

Cum poti face bani pe deviantart cu fotografiile tale? funda.

Răspuns Câştigător
| MarkTremonti a răspuns:

Am citit si eu ceva ce nu stiam inainte. Ai aici un link cu tot ce te-ar interesa. In partea stanga e o lista cu multe intrebari interesante. Bag de seama ca iti poti vinde lucrarile pe baza de "print"-uri. Probabil daca un user vrea sa printeze o poza direct de pe profilul tau de pe site va fi obligat sa plateasca o taxa. Nu stiu nici eu sigur, acum ma documentez si eu mai in amanunt.
http://help.deviantart.com/179/

2 răspunsuri:
| DiiDii_3743 a răspuns:

Looool. Pai, daca tu bagi acolo poza, ok? Apoi iti cere ala sa alegi cu cat le dai. Frate, logic-> trebuie sa le cumpere cineva! Nu sa vrei tu sa faci bani raised eyebrows Daca cumpara, cumpara ca vor poza aia pe hartie/tricou/cana/etc., dar nu prea are rost faza asta, adica la ce sa le cumperi big grin Zau, si eu le pun chestie d`aia, dar putin imi pasa daca le ia cineva sau nu. big grin Depinde de gusturile/preturi/posibilitatile fiecaruia

| RaduBourceanu a răspuns:

Este simplu, trebuie sa ai fotografii de calitate si cand "urci" o poza sa ceri drepturi de autor.In rest sa ai noroc sa vada cat mai multi oameni si eventual sa cumpere.