| Faranume242424 a întrebat:

Dacă am 0 comision pentru transferuri și încasări intra/interbancare și trimit /primesc din alta tara, se ia comision? Banca știe ca nu sunt in tara?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Banca este cea care a emis cardul, si ea stie orice intră/iese de pe card cu exactitate (oră, locație), chiar dacă nu in mod instant.
Cât despre comisioane la administrare, extragere si altele, acestea tine de fiecare bancă în parte.

| cristimihailov a răspuns:

Comisioanele sunt zero la banca ta cand tu initiezi transferul. Oricum ar fi ai semnat un contract cu banca si acelui contract i se aplica legislatia romaneasca dar atentie: filialei din Romania, si nu la nivel european.

Daca banca mama suporta comisioane zero la depunerile de numerar, atunci esti safe.

Chestia pe care o spui am vazut-o doar la Citybank. Dar si transferul dureaza o saptamana...