| MateiStef a întrebat:

Daca am card de minor de la raiffeisen (pe care imi intra bursa) ce dezavantaje am? Pot face aplicatia mobila? Pot platii pe toate site urile?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți plăti unde vrei.

| Hyperion7 a răspuns:

Poți face aplicație dar doar cu acordul unui părinte, in sensul că trebuie să te duci cu el efectiv la sucursala.
Cât despre plăti, desigur, n-are relevanță ce fel de card e, bani sa ai pe el.

| Anonimul151 a răspuns:

Normal că poți face aplicația mobilă a băncii. Însă, în momentul în care ți-ai făcut contul, cei de la bancă trebuiau să îți facă aplicația.

Da, poți plăti online pe orice site, poți face plăti cu cardul sau chiar cu telefonul. Dacă au opțiunea de a plăti cu telefonul de la ei din aplicație, sau îți introduci cardul în aplicația portofel google dacă ai Android. Dacă ai IOS, nu știu ce aplicație se folosește.