| Victo0or a întrebat:

Bună TPU!
Am un card de debit personal la Raiffeisen pe care în curând o sa îmi intre și bursa de elev(menționez că am 16 ani). Marea întrebare este dacă am acces la aplicatia Smart Mobile ca minor deoarece din ce am înțeles eu răspunsul este nu insă nu am găsit niciunde pe internet să se precizeze așa ceva. Problema este faptul că de fiecare dată când vreau de exemplu doar să verific câți bani am pe card trebuie să sun la ei, chestie care mi se pare deja obositoare, iar de curând nu mai pot face nici plăți cu telefonul fiindcă aplicatia raipay nu mai este disponibilă, alternativa este google pay ce din păcate trebuie activat cu smart mobile :*)

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce trebuie sa suni la ei? Cand mergi la un bancomat iti verifici si soldul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune alocatia pe cardul parintilor ca tu fiind minor nu ai voie sa ai card pana la 18 ani sau daca ai card, parintii trebuie sa ti l administreze nu tu.