| NONA a întrebat:

Daca am conexiune la internet printr-o retea din camin, este in siguranta contul meu de paypal?

Răspuns Câştigător
| Cernescu a răspuns:

Nu mai poti fi sigur pe nimic dar daca in adresa de browser este afisat lacatecul poti spune ca esti oare cum in siguranta,,,,

5 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Daca lacatelu este afisat in adresa de browser atunci conexiunea este in siguranta happy

assiris
| assiris a răspuns:

In lumea internetului de azi nimic nu este sigur 100%. Daca si Microsoft, NASA sau banci serioasa au fost sparte, iti poti da seama. Poti fi doar relativ sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat dupa conectare poti confirma ca legatura cu serverul paypal este securizata esti in siguranta in privinta datelor transmise prin retea. O legatura securizata se recunoaste prin adresa care incepe prin https:// iar in functie de browserul folosit prezenta elementelor grafice de indicare a legaturii securizate (un lacatel, verified by, etc. - acestea trebuie sa fie afisate in browser si nu in pagina deschisa). Ca sa fi in siguranta deplina asigura-te ca folosesti un antivirus actualizat (de ex. AVG Free) si nimeni nu are access la calculatorul tau pentru a instala diverse programe (exista programe care se pot instala pentru monitorizarea activitatii tale).

| cube a răspuns:

Daca lacatelul este afisat in conexiunea de browser NU ESTI NEAPARAT IN SIGURANTA.
PS: cu siguranta ai si IP falswinking

| AirLink a răspuns:

Atata timp cat dupa conectare poti confirma ca legatura cu serverul paypal este securizata esti in siguranta in privinta datelor transmise prin retea. O legatura securizata se recunoaste prin adresa care incepe prin https:// iar in functie de browserul folosit prezenta elementelor grafice de indicare a legaturii securizate (un lacatel, verified by, etc. - aceste elemente trebuie sa fie afisate in browser si nu in continutul paginii deschise). Ca sa fi in siguranta deplina asigura-te ca folosesti un antivirus actualizat (de ex. AVG Free) si nimeni nu are access la calculatorul tau pentru a instala diverse programe (exista programe care se pot instala pentru monitorizarea activitatii tale).