| coadadematura a întrebat:

Daca am o suma mare de bani pe cardul meu de Revolut sau pe alta aplicatie Crypto.com va intra ANAF-ul pe fir si ma va sili sa platesc impozit si sa declar suma de bani sau nu?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti sa ai miliarde de dolari, sa fii sanatos. Problema e cand ii retragi. Din pacate trebuie sa il contrazic pe suntserios, ANAF-ul are acces acum la cam tot ce misca. Ca sunt ei incompetenti, e partea a doua.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anaful nu prea are treaba inca cu Revolutul... dar revolutul iti poate bloca sumele alea daca li se par suspecte.

si da, daca anaful afla de bani te va pune sa platesti impozit pe ei

Răspuns utilizator avertizat