| anonim_4396 a întrebat:

Daca castig un salariu de 1700 lei net si primesc tichete de masa pot sa aleg sa nu primesc tichetele si sa primesc cei 1700 lei direct pe cardul meu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tichetele de masa se primesc separat de salariu si nu poti primi bani in locul acestora.
Pentru a incasa salariul pe card trebuie sa vorbesti cu angajatorul ca sa ti-l puna pe contul curent la care este asociat cardul.

| mi25 a răspuns:

Scoti de la banca - de la ghiseu sau de pe net - un extras de cont, faci o cerere catre firma si atasezi extrasul si le depui la secretariatul firmei. In cerere ceri sa ti se puna salariul in contul inscris in extras.