| Vladutrughinis a întrebat:

Daca fac live pe Tiktok cu un alt live facut pe Youtube, este ilegal?

6 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Daca îți aparține nu.

| Sophieka a răspuns:

Nu mai bine iti cauti de lucru / citesti / faci curatenie / inveti / iti cauti o activitate profesionala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te limitezi ori la Youtube ori la Tiktok! Eu zic sa nu te bazez pe Tiktok ca iti umple creierul cu nimicuri

| vodka020202020 a răspuns:

Difuzarea unui conținut live de pe TikTok, în timp ce difuzați un alt conținut live pe YouTube, nu ar trebui să fie ilegală în sine. Cu toate acestea, este important să verificați și să respectați politicile și termenii de utilizare ale ambelor platforme pentru a nu încălca nicio regulă.

Este posibil ca anumite platforme să aibă restricții privind difuzarea conținutului în timp real și pe alte platforme. De exemplu, TikTok are propriile politici care reglementează interacțiunile cu alte platforme, așa că ar trebui să verificați termenii de utilizare ai TikTok pentru a-ți asigura că respectați aceste reguli.

În plus, ar trebui să acorzi atenție și conținutului pe care îl difuzezi și să te asiguri că nu încalci drepturile de autor sau alte legi. Dacă utilizezi muzică, imagini sau alte materiale protejate de drepturi de autor în transmisiunile tale live, ar trebui să ai permisiunea adecvată sau să te asiguri că îți încadrezi utilizarea în limitele permise de lege.

În final, pentru a obține informații juridice precise și sigure, ar trebui să consulți un avocat sau să te informezi în detaliu despre politicile și legile fiecărei platforme în parte. Te țuc acolo jos?

| suntserios a răspuns (pentru vodka020202020):

Asa zice chatgtp?

| vodka020202020 a răspuns (pentru suntserios):

Desigur, monica gpt 4