| AlexuTzzuAlex2000 a întrebat:

Salut, vreau sa imi fac si eu un card sa pot plati online, sa pun bani pe el etc, sa primesc alocatia/salariul pe el, unde imi recomandati sa-l fac, am vazut cardul george si mi se pare o optiune interesanta, dar nu cred ca merge sa platesti cu telefonul. Voi ce imi recomandati?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un VISA embosat de la ING sau BT. Recomand BT pentru ca are filiale si sucursale mai multe. ING n-o gasesti decat in capitale de judete si ceva orase mai mari.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Salontanul):

ING merge excelent pentru plati peste tot. Embosatele nu vin cu comisioane mai mari? EU am primit embosat pentru contul pe SRL si cardul ala nu il folosesc... iar pe asta ca muritor de rind pe care il frec zi de zi mi-au dat unul de-ala care se exfoliaza, vai de steaua lui.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A, da, si inca ceva - daca discutam de card de salariu, cu un card de la ING poti scoate FARA COMISION de la ORICE bancomat. happy

| Salontanul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e vorba de plata ci faptul ca trebuie sa ai in apropiere o sucursala. Ori daca locuiesti la marginea judetului si trebuie sa te duci pana la capitala de judet ca sa depui 100 lei nu renteaza. La asta ma refeream. Cardul meu de la BT este embosat si nu ma costa nimic dar pot face plati oriunde.

| Salontanul a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da. Asta este un avantaj.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Salontanul):

Mdah, eu ma gindesc in primul rind cum procedez eu. Nu am mai facut operatiuni la sediul bancii de ani buni...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Recomanda ceva la ING sau BT nicidecum BCR care te va umple de comisioane

| StrongHeart a răspuns:

Ing homebank

| Țoglă a răspuns:

Banca Transilvania. Dacă era card numai de achiziții, îți recomandam Revolut.